U bent hier
confituur van frambozen en limoen
Elke avond na schooltijd hollen de kinderen de tuin in, op weg naar 'het bosje', een braakliggend stukje niemandsland achter onze tuin. Het is er heerlijk verwilderd en er rond deze tijd van het jaar is het er een echt speelparadijs. Je vindt er zelfs een snoepjesboom! Onder volwassenen ook wel eens een frambozenstruik genoemd :-)
De frambozen groeien er zo weelderig, dat we ze niet allemaal opgegeten krijgen. Tijd om de kookboeken boven te halen! Op maandag dronken we frambozenmilkshake en op dinsdag maken we... frambozenconfituur!
Ik vond een origineel recept in het boek "Confituur van Jam Jam": frambozen/limoen confituur. Jam jam, Ik krijg het water al in mijn mond. Wil je het ook een keertje uitproberen? Hieronder volgt het recept.

Maak op voorhand appelpuree klaar, die vormt de basis voor vele soorten confituur. Door appelpuree te gebruiken, heb je minder suiker nodig en heb je toch een lekker zoete smaak.
- Was 2,5 kg appelen grondig. Verwijder het steeltje en kroontje, maar niet het klokhuis en de pitjes. Snijd de appelen in kleine stukjes.
- Doe de stukjes in een kookpot met 100 ml citroensap en 0,5 liter water. Breng aan de kook tot de appels zacht zijn.
- Laat enkele uren afkoelen.
- Zeef het mengsel en scheidt sap en pulp. Mix de pulp tot een gladde puree.
- Bewaar beide.

Benodigdheden:
- 1 kg frambozen
- 200 ml limoensap
- 100 ml limoenzeste
- 200 gr appelpuree
- 300 gr suiker

- Doe de frambozen, het limoensap, de limoenzeste en de appelpuree in een kookpot.
- Breng aan de kook en roer af en toe.
- Voeg suiker toe wanneer het mengsel begint te pruttelen. Laat nog even koken.
- Vul de glazen bokalen tot de rand met hete confituur en sluit ze onmiddellijk af. Zet ze enkele minuten op hun kop.


Laat je inspireren door de recepten van Jam Jam. Je vindt er niet alleen de klassiekers, maar ook exotische, gastronomische en nostalgische confituren. En er zijn zelfs confituren die vragen om een feestje, waar een druppeltje alcohol in zit. Let the confi-party begin! :-)
https://www.lannoo.be/nl/confituur
